İşitme Cihazları Satış

BİZ TEKNOSES GAZİANTEP OLARAK;

İşitme Cihazı Hakkında

İşitmeyi tedavi yoluyla düzeltme imkanı kalmadığı zaman kullanılan ve protezle işitme kazancı sağlamayı amaçlayan cihazlara “İşitme Cihazı” adı verilir. Temel olarak 3 kısımdan oluşur: Mikrofon, Amplifikatör ve Hoparlör. Mikrofon, sesleri toplayarak amplifikatöre iletir. Amplifikatör ise bu sesleri hastanın ihtiyacına göre yükseltir ve hoparlör yardımıyla kişinin kulağına gönderir.

Öncelikli olarak uzman hekimin kulak burun boğaz muayenesinden geçen işitme kayıplı hastaların gerekli odyolojik incelemesi odyolog tarafından yapılır. Bu süreç sonucunda işitme kaybının varlığı anlaşılarak işitme cihazı kullanılmasına karar verilmiş olan bireyler, işitme cihazı kullanabilirler.

Ancak kişinin tek taraflı mı çift taraflı mı cihaz kullanacağı, tek ise hangi kulağına işitme cihazı kullanacağı, cihazın tipi ve modeli kendi isteğine değil, işitme kaybının derecesine ve türüne göre uygulayıcı uzman yardımıyla belirlenir. Sağlıklı ve doğru olan yöntem genellikle budur.

İşitme cihazı satışında, çok önemli olmasına rağmen herhangi bir denetim yapılmadığından bu konu çok önemlidir. İşitme kayıplının uygulayıcı uzmanın önerdiği tip ve modeldeki işitme cihazının kullanması doğru bir seçim olacaktır. Özellikle bebeklerde uygulayıcı uzman (odyolog) olmadan işitme cihazı seçim ve uygulamasının yapılmaması gerekir.

İŞİTME CİHAZI TİPLERİ
Kulak Arkası (BTE)
Kulak İçi (ITE)
Kanal İçi (ITC)
Komple Kanal İçi (CIC)
Hoparlör Kulak İçi (RIE)
Kemik Yolu İşitme Cihazları
ÖNEMLİ NOT: İşitme aleti tipinin seçimi, kişisel tercihlerden ziyade kişinin işitme kaybının türü ve derecesi ile ilgilidir. Uzman odyologlar, kişinin kaybının niteliklerini, kişinin isteklerini, sosyal ve mesleki yaşamını göz önüne alarak kişi için en uygun cihazı önerecektir.Hemen Ara Destek 0 506 947 58 72
WhatsApp Destek 0 553 918 84 86