Nucleus koklear implantlar

Koklear implant, orta ila ağır işitme kaybı yaşayan insanlar için kanıtlanmış, etkili ve uzun vadeli bir çözümdür. Cochlear, implant teknolojisine öncülük etmiştir ve sektöründe hala dünya lideridir.

Kanso Cochlear’ın en yeni ses işlemcisidir. Fark edilmez ve kullanımı kolaydır, işitme performansı teknolojisinden ödün vermez.

Kanso™ dünyadaki en yenilikçi işitme şirketi olan Cochlear’ın bir ürünüdür1. Kulak arkasına takılmayan, Ortam Tarama (SCAN) ile SmartSound® IQ ve çift mikrofon özelliği bulunan tek ses işlemcisidir.

Çığır açan bu Smart Sound IQ teknolojisi ilk kez ödüllü Cochlear™ Nucleus® 6 Ses İşlemcisi’nde kullanıldı. Bu teknolojinin en önemli faydalarından biri gürültülü ortamlarda daha temiz ve net bir işitme sağlamasıdır2,3.

Koklear implantlar işitme cihazlarına göre yedi kat daha iyi bir işitme performansı sağlarlar4. Ve şimdi de, Kanso sayesinde bu performansa fark edilmeyen ve kulak arkasına takılmayan bir işitme çözümüyle kavuşabilirsiniz.

Nucleus® Sistemi, bebeklerden yetişkinlere kadar işitme kaybı yaşayan pek çok insana yardım edebilir. Nucleus koklear implantının sizin için uygun çözüm olup olmadığını öğrenmek için, işitme kaybınızın sebebini bilmek önemlidir.

İç kulak sorunları

Sensörinöral işitme kaybı, iç kulaktaki bölümler (koklea ve tüylü hücreler) düzgün çalışmadığında meydana gelir. Sensörinöral işitme kaybında, sesler sadece daha yumuşak değil, aynı zamanda boğuk veya bozuk gelir ve bir sesi diğerinden ayırmak daha zorlaşır. Sonuçta, bu tip işitme kaybı konuşma ve seslerin anlamını yorumlamayı zorlaştırabilir. İşitme cihazları yardımcı olabilir, ancak bazen yeterli olmaz.

İşitme kaybıyla bağlantılı tıbbi durumlar.

Bu sizin veya çocuğunuzun durumunu doğru tarif ediyor mu?

Orta düzeyli ila ağır sensörinöral işitme kaybı yaşıyorsanız, telefonda veya gürültülü ortamlarda, en güçlü işitme cihazlarıyla bile insanların ne dediğini anlamakta zorluk çekebilirsiniz. Sohbetlerde dudak okumaya gittikçe daha fazla bağımlı hale geliyor veya iş yerinde daha fazla zorluk yaşıyor olabilirsiniz.

Alternatif olarak, çocuğunuz sensörinöral işitme kaybı yaşıyor olabilir.  Yüksek seslere tepki vermiyor, diğer çocuklarla oynamaktan kaçınıyor veya konuşma ve dil gelişimi bakımından geri kalıyor olabilirler.  Bu durum, işitme cihazları taktıklarında bile devam ediyor olabilir.

Her iki durumda da, bir sağlık uzmanı sizinle konuşarak eldeki seçenekleri değerlendirebilir ve en bilinçli kararı vermenize yardımcı olabilir. Başvurabileceğiniz birisi yoksa, size yakın bir klinik bulmanıza yardımcı olabiliriz. Ne yapılması gerektiği düşünülürken, en önemli şey tüm bilgilere sahip olmaktır.

Koklear implantın faydaları

Yapılan çalışmalarda, koklear implant kullanan yetişkinlerin, işitme cihazlarına göre, cümleleri ortalama yaklaşık yedi kat daha iyi anladıkları gösterilmiştir. Bunun ardından başka iyileşmeler de gelmektedir. 900 koklear implant kullanıcısıyla yapılan ABD merkezli bir ankette, katılımcıların çoğu koklear implantlarıyla telefonda etkili biçimde iletişim kurabildiklerini ve müzik dinleyebildiklerini söylemiştir1. Bunca fayda ortadayken, beklemek niye?  Aday olduklarını öğrendikten sonra bir yıl içinde koklear implant taktıranların neredeyse %80’i, ellerinde olsa koklear implantı daha önce taktırmayı isteyeceklerini belirtmiştir1.BENZER ÜRÜNLER

ITC
CIC
Hemen Ara Destek 0 506 947 58 72
WhatsApp Destek 0 553 918 84 86